پیراشکی کرم دار

دستور عینا از رویا جون :

مواد لازم :


برای خمیر پیراشکی


آرد سفید :سه ونیم  پیمانه
آب :یک پیمانه
شکر برای خمیر :یک قاشق غذا خوری
وانیل:کمی
شکر برای مایه خمیر :یک قاشق غذا خوری
مایه خمیر :یک قاشق غذا خوری
روغن مایع :یک چهارم پیمانه


برای کرم پیراشکی


آرد سفید:نصف پیمانه
شکر :یک یمانه
آب :یک  پیمانه
وانیل :یک چهارم قاشق چای خوری


طرز تهیه :


ابتدا مایه خمیر وشکر را  با نصف استکان آب ولرم مخلوط می کنیم(.بهتر است در ظرف فلزی نباشد )وبعد روی آنر امی پوشانیم ودر جای گرم می گذاریم بعد از حدود ده دقیقه حجم ان دو برابر می شود .

روغن وآب  وشکر را با کمی وانیل (در صورت دلخواه ) به هم می زنیم و مایه خمیر وآرد را به ان اضافه می کنیم .البته آرد را به تدریج به آن اضافه می کنیم تا زمانی که به دست نچسبد. ممکن است به آرد بیشتری نیاز داشته باشیم

نکته مهم :در ابتدای اضافه کردن ارد همیشه با قاشق آرد را با بقیه مواد مخلوط کنید تا زمانی که اونقدر خمیر سنگین شود که نتونید با قاشق به هم بزنید اینطوری دستتون خمیری نمی شه و گول نمی خورید ومرتب آرد اضافه نمی کنید . ( خاتون : من از این مورد خیلی استفاده خوبی بردم طوری که اصلا نیاز به آرد اضافه نبود و تازه آرد زیاد هم آوردم!)
حالا روی خمیر را می پوشانیم ودر جایی  گرم می گذاریم تا حجم آن دوبرابر شود ...
سپس با وردنه خمیر را به قطر یک سانتی متر باز می کنیم .وبا ته لیوان قالب دایره ای می زنیم .
آنها در سینی می چینیم ومجددا حدود ده تا پانزده دقیقه نگه می داریم تا حجم آن بیشتر شود . ( خاتون : امکان داره خمیر به سینی بچسبه...برای جلوگیری از اینکار می تونید از مشمع استفاده کنید یعنی روی ظرف مشمع بندازید )


در مدت ور اومدن خمیر، کرم پیراشکی را درست می کنیم .آرد وشکر را مخلوط می کنیم وبعد آب را کم کم به آن اضافه می کنیم .تا یکدست شود .وروی حرارت ملایم می گذاریم وهم می زنیم تا بوی خامی آرد برودوغلیظ شود ودر آخر هم وانیل را به آن اضافه می کنیم .(غلظت اون باید شبیه ماست  چکیده بشه )


در یک ماهیتابه بزرگ وبا دیواره بلند به اندازه کافی روغن می ریزیم لازم نیست روغن روی پیراشکی ها را بگیره .وقتی روغن کاملا داغ شد پیراشکی ها را در ماهیتابه می چینیم و به اون دست نمی زنیم تا پف کنه ویکطرف اون سرخ بشه بعد اونها را برمی گردونیم تا طرف دیگه سرخ بشه.


پیراشکی ها در صافی می گذاریم تا روغن اون بره ووقتی کمی خنک شد در کنار اون ها شکافی ایجاد می کنیم وبه اندازه یک قاشق کرم داخل شکاف می گذاریم

/ 26 نظر / 155 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شرور

به به ............. به به.......................به به و چه چه یعنی هرچی بگم کم گفتم نونوچ[بغل][قلب][قلب]

شب گلک

خاتون من درست کردم ولی یه سوال اصلا پف نکرد . فکر می کنم یه کم توی اندازه ها اشتباه کردم . من تا حالا اسم این مایه خمیر رو نشنیده بودم ولی چون ماجراجوئم یهو خریدم و رفتم درست کردم[نیشخند]. احتمالا از همون اول یه اشتباهی شده چون همون جایی که مایه و با نصف استکان آب و اینا مخلوط می کنیم و می ذاریم 10 مین بمونه تا حجمش زیاد شه این اتفاق نیفتاد. می تونی بهم بگی در چه حالت هایی پف نمی کنه تا اشتباهم از این وسط در بیاد. جلو جلو مرسی

افسون@

بهبه ممنونم کدبانو شوشو می میره واسه اینا درستش می کنم خوشحالم فر نمی خواد

شب گلک

همین بوده احتمالا. مرسی. توی هفته ـیند دوباره امتحان می کنم

روناک

یه سوال این مایه خمیر چه شکلیه؟ من پودرخمیر ترش دارم که پودریه البته پودر که نه...دونه های ریز این مایه خمیر همونه؟

ميشا

سلام خاتون جون.با چه پست خوشمزه اي اينجا اومدم[خوشمزه] چه عالي[دست] .خاتون جون چقدر درست كردنش طول ميكشه؟[زبان][قلب]

فرناز

سلام خانم کدبانو واقعا همسرت باید بهت افتخار کنه عزیزم ممکنه منو راهنمایی کنی فقط خیلی زود ،بهم خبر دادند امشب که دوشنبه حدود 12 نفر مهمون دارم برای عصرانه (تقریبا شام)چه پیشنهادی می تونی بکنی که هم خوب باشه و هم حتی الامکان کم دردسر چون خیلی پادرد دارم.ممنون گلم.

فرناز

سلام خانم کدبانو واقعا همسرت باید بهت افتخار کنه عزیزم ممکنه منو راهنمایی کنی فقط خیلی زود ،بهم خبر دادند امشب که دوشنبه حدود 12 نفر مهمون دارم برای عصرانه (تقریبا شام)چه پیشنهادی می تونی بکنی که هم خوب باشه و هم حتی الامکان کم دردسر چون خیلی پادرد دارم.ممنون گلم.

سمیرا

.من قبلا فکر می کردم سخته ولی خیی خوشمزه شد.مرررررررررسیییییییییییییییی

فاطمه

خانمی چند تا سوال داشتم ازت.این شکر برای خمیر و مایه خمیر که نوشتی شکر خاصی هست یا همون شکرهای خودمونه؟ بعد دیگه اینکه این مایه خمیر که نوشتی از سوپرمارکت ها همیشه خرید؟ باید بگم پودر مایه خمیر میخوام ؟