بر سر خوان هنر!

خوشمزه نگاه کنیم به غذاهای ساده و ساده نگاه کنیم به غذاهای خوشمزه!

پیراشکی کرم دار

 

توسط خاتون الدوله

با تشکر از دستور بی نقص و عالی رویای عزیز


دستور عینا از رویا جون :

مواد لازم :


برای خمیر پیراشکی


آرد سفید :سه ونیم  پیمانه
آب :یک پیمانه
شکر برای خمیر :یک قاشق غذا خوری
وانیل:کمی
شکر برای مایه خمیر :یک قاشق غذا خوری
مایه خمیر :یک قاشق غذا خوری
روغن مایع :یک چهارم پیمانه


برای کرم پیراشکی


آرد سفید:نصف پیمانه
شکر :یک یمانه
آب :یک  پیمانه
وانیل :یک چهارم قاشق چای خوری


طرز تهیه :


ابتدا مایه خمیر وشکر را  با نصف استکان آب ولرم مخلوط می کنیم(.بهتر است در ظرف فلزی نباشد )وبعد روی آنر امی پوشانیم ودر جای گرم می گذاریم بعد از حدود ده دقیقه حجم ان دو برابر می شود .

روغن وآب  وشکر را با کمی وانیل (در صورت دلخواه ) به هم می زنیم و مایه خمیر وآرد را به ان اضافه می کنیم .البته آرد را به تدریج به آن اضافه می کنیم تا زمانی که به دست نچسبد. ممکن است به آرد بیشتری نیاز داشته باشیم

نکته مهم :در ابتدای اضافه کردن ارد همیشه با قاشق آرد را با بقیه مواد مخلوط کنید تا زمانی که اونقدر خمیر سنگین شود که نتونید با قاشق به هم بزنید اینطوری دستتون خمیری نمی شه و گول نمی خورید ومرتب آرد اضافه نمی کنید . ( خاتون : من از این مورد خیلی استفاده خوبی بردم طوری که اصلا نیاز به آرد اضافه نبود و تازه آرد زیاد هم آوردم!)
حالا روی خمیر را می پوشانیم ودر جایی  گرم می گذاریم تا حجم آن دوبرابر شود ...
سپس با وردنه خمیر را به قطر یک سانتی متر باز می کنیم .وبا ته لیوان قالب دایره ای می زنیم .
آنها در سینی می چینیم ومجددا حدود ده تا پانزده دقیقه نگه می داریم تا حجم آن بیشتر شود . ( خاتون : امکان داره خمیر به سینی بچسبه...برای جلوگیری از اینکار می تونید از مشمع استفاده کنید یعنی روی ظرف مشمع بندازید )


در مدت ور اومدن خمیر، کرم پیراشکی را درست می کنیم .آرد وشکر را مخلوط می کنیم وبعد آب را کم کم به آن اضافه می کنیم .تا یکدست شود .وروی حرارت ملایم می گذاریم وهم می زنیم تا بوی خامی آرد برودوغلیظ شود ودر آخر هم وانیل را به آن اضافه می کنیم .(غلظت اون باید شبیه ماست  چکیده بشه )


در یک ماهیتابه بزرگ وبا دیواره بلند به اندازه کافی روغن می ریزیم لازم نیست روغن روی پیراشکی ها را بگیره .وقتی روغن کاملا داغ شد پیراشکی ها را در ماهیتابه می چینیم و به اون دست نمی زنیم تا پف کنه ویکطرف اون سرخ بشه بعد اونها را برمی گردونیم تا طرف دیگه سرخ بشه.


پیراشکی ها در صافی می گذاریم تا روغن اون بره ووقتی کمی خنک شد در کنار اون ها شکافی ایجاد می کنیم وبه اندازه یک قاشق کرم داخل شکاف می گذاریم

+ نوشته شده در  شنبه ٢٩ خرداد ۱۳۸٩ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ  توسط خاتون  نظرات ()